T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
RİZE / GÜNEYSU - AHMET ERDOĞAN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

Haberler

Ekm

Ekm

Ekm

Okulumuz Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Güneysu Belediyesinin sponsorluğuyla Kasım ayında Rize geneli resmi/özel tüm ilkokul 4. sınıf ve ortaokullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik; öğrencilerin farklı zekâ alanlarını keşfetmelerine yardımcı olmak amacıyla “Zekâ Oyunları Yarışması” düzenliyor.

Haz

Bir grup öğrencimiz Güneysu Belediyesinin organizasyonuyla Çanakkale´ye giderek şehitlerimizi ziyaret ettiler.

Öğrencilerimize bu imkanı verdikleri için Güneysu Belediyesine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Haz

Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi ailesi olarak büyük il dışı gezimizi tamamladık.

Öğrencilerimizle önce Nevşehir Kapadokya bölgesini gezdik. Niğde de kabri bulunan şehidimiz Ömer HALİSDEMİR’i ziyaret ettik. Mersin, Alanya, Antalya ve Konya’yı da gezme fırsatı bulduk. Hz. Mevlana’yı ziyaret ettik. Güzel hatıralarla 5 günlük gezinin ardından Rize’mize döndük.

Yaptığımız bu geziye katkı sunan tüm Kurum, Kuruluş ve büyüklerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Rabbimiz rızasıyla muamele eylesin.

Haz

11-A SINIFI ÖĞRENCİMİZ CİHAN YILMAZ ACUNER´den ULUSLARASI İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİ SEMPOZYUMU TEBLİĞİ

Malatya´da düzenlenen ULUSLARARASI İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİ SEMPOZYUMU kapsamında 11-A sınıfı öğrencimiz Cihan Yılmaz Acuner, İSLAM MEDENİYETİNE ve EHL-I SÜNNET EKOLÜNE HİZMETLERİYLE BİR MEDENİYET ÖNCÜSÜ: NİZAMÜLMÜLK konulu bir bildiri sundu. Öğrencimizin, okulumuz tarih öğretmeni Ömer Cihan ÖZŞAHİN´in danışmanlığında hazırladığı bildirisi oturum başkanı ve dinleyiciler tarafında takdirle karşılandı. Öğrencimize, danışman öğretmeni Ömer Cihan Özşahin´e ve ona refakat eden Ömer Eski hocamıza teşekkür ediyor, çalışmalarının devamını diliyoruz.

Haz

27-30 Nisan 2018 tarihlerinde İstanbul´da düzenlenen İİT (İslam İşbşrliği Teşkilatı) Gençlik Forumuna 40 ülkeden öğrenciler katıldı. Kaptan Ahmet Erdoğan AİHL olarak okulumuzdan 3 öğrenci ile bu foruma katıldık. İslam İşbşrliği Teşkilatı Gençlik Forumunda İslam dünyasının meselelerine öğrencilerimiz çözüm aradılar.

Konferansta öğrenciler tamamen Arapça sunum yaptılar. Diğer ülkelerden gelen öğrencilerle iletişime geçerek gelecek için kuvvetli bağlar kurdular.

Haz

Esenyurt Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü tarihçi yazar Erol Kömür, Osmanlı´da Enderun Mektebine niçin ihtiyaç duyulduğunu, kurumun işleyişini, devlet yönetimine katkılarını, eğitim tarihindeki önemini ve günümüz eğitiminde nasıl modellenebileceğini öğrencilerimizle paylaştı. Soru cevap şeklinde ve sohbet havasında keyifli bir sunum gerçekleştirdi.

Davetimize icabet edip bizi kırmayan hocamıza teşekkür ediyor, çalışmalarının ve başarılarının devamını diliyoruz

Haz

Haz

Haz

MUN (Model Birleşmiş Milletler) konferansından ödülle döndük.

3-6 mayıs tarihleri arasında İstanbul fatih sultan Mehmet uluslar arası imam hatip lisesinde düzenlenen MUN(Model birleşmiş milletler) konferansına 5 İngilizce 2 Arapça delegesi olarak katılmış olup öğrencilerimiz üstün başarı göstererek ödülle dönmüşlerdir. Öğrencilerimizden Furkan ÖZKAN best delegate(en iyi delege) ödülü alarak okulumuzun İngilizce alanında da gücünü göstermiştir. Bizi temsil eden tüm öğrencilerimizi ve emeği geçen tüm öğretmenlerimizi kutluyoruz.

Haz

ÖĞRENCİLERİMİZ "YUNUS EMRE ve TASAVVUF" KONULU KONFERANSA KATILDI.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi katkılarıyla hazırlanan YUNUS EMRE ve TASAVVUF konulu konferansta öğrencilerimiz Yunus Emre; üzerine yaptığı çalışmalar ile tanınan akademisyen-yazar Mustafa TATCI ve gazeteci-yazar Leyla İPEKÇİ´yi dinlediler. Yunus Emre´yi farklı yönleriyle tanıma fırsatı buldular. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, bu güzel çalışmaların devamını diliyoruz.

Haz

Okulumuzda yapılan iki aşamalı Zeka Oyunları Turnuvasının ikinci aşaması da tamamlandı. İlk aşamada yapılan yazılı sınavı geçen öğrencilerimiz turnuvada rakipleri ile karşılaştı. Ortaokullarımız Reversi, Squares ve Q-Bitz; Lise öğrencilerimiz Mastermind, Kulami ve Koridor oyunlarında karşılaştılar. Müsabakalar eğlenceli bir ortamda centilmence gerçekleşti. Puan skalasına göre ortaokullardan sıralamaya giren öğrencilerimiz:

1. Ömer Faruk Kaplan(5/A)
2. M. Ali Baş(6/B)
3. İsmail Efe Taşçıoğlu(6/B)

Liseden sıralamaya giren öğrencilerimiz:

1.Şemsettin Katmer(10/B)
2. Ahmet Eren Aydınlıoğlu(HzB)
3.Ömer Gültekin(10/B)

Öğrencilerimizi ve yarışmayı tertip eden öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz

Haz

Haz

Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı’nın himayelerinde Güneysu Müftülüğüne bağlı Gül Bahçesi Kur’an Kursu 2017-2018 Eğitim Öğretim yılını görkemli bir geceyle tamamladı.
Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleşen yılsonu programına Rize Vali Yardımcısı Abdullah Şen, Güneysu Kaymakamı Davut Düzgün, Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan, İl Müftü Yardımcısı Naci Çakmakçı, Güneysu İlçe Müftüsü Abdülkerim Çelik, Güneysu İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Gündoğar, Daire Amirleri, Anne Babalar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Program 4-6 Yaş Gül Bahçesi Kur’an Kursumuzun ilk mezunlarından Hafız Osman Efe Harman’ın Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.
Programda bir açılış konuşması yapan Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı Başkan Vekili ve Gül Bahçesi Kur’an Kursu Sorumlusu Yusuf Yılmaz 
“Cumhurbaşkanımızın himayelerinde başlayan bu kutlu yürüyüşün bu günkü meyvelerini gördükçe, o günden ne kadar anlamlı bir adım atıldığını görmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Ayrıca anne babaların Gül Bahçesi Kur’an Kursuna ve öğretmenlerimize olan güvenleri ve teveccühlerinin bizlere güç verdiğini ve her geçen yıl yavrularımızın eğitimi adına daha özverili ve gayretli işler başardıklarını sözlerine ekleyerek, yavrularımıza her türlü özeni gösteren ve onları bize emanet eden öncelikle anne ve babalarına, sonrasında da her türlü fedakarlığı göstererek onları yetiştiren öğretmenlerimize teşekkür etti. 
Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı Başkan Vekili Ebediyete intikal eden Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı kurucu mütevelli heyeti üyelerini rahmet ve minnetle anarken, bu bayrağı devralan bu günkü mütevelli heyeti üyelerine ve vakfımıza her türlü desteği sağlayan Güneysulu hayırseverlere teşekkür ederek sözlerini tamamladı.”
Programda Gül Bahçesi Çocuklarımızın her sınıf düzeyinde hazırladığı ve büyük bir maharetle sergilediği birbirinden güzel sınıf gösterileri anne babaları ve misafirler tarafından büyük bir heyecanla izlendi. 
Öğrencilerin sahneledikleri gösteriler zaman zaman gözyaşlarıyla, zaman zaman da yüzlerde tebessümlerle izlendi.
Küçük yaşlarına rağmen sahnelenen dini, kültürel ve tarihsel gösteriler adeta büyük tiyatrocularla yarışır düzeydeydi.
Yaklaşık 700 kişinin izlediği gösterilerin her biri büyük bir emeğin ve yıl içerisinde verilen titiz eğitimin bir göstergesiydi.
Programda birer konuşma yapan Rize Vali yardımcısı Abdullah Şen, Güneysu Kaymakamı Davut Düzgün, Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan, Güneysu İlçe Müftüsü Abdülkerim Çelik çocuklarımızın sergiledikleri Fatih Sultan Mehmet Han’dan, Abdülhamit Han’a kadar tarih sahnelerini gördükçe, ülkemizin geleceğinden bu yavrularımız sayesinde emin olduklarını ifade ettiler.
Her bir konuşmacı bu yavrularımızı yetiştiren öncelikle anne ve babalarına, sonra fedakar öğretmenlerine ve yavrularımızın eğitimine her türlü maddi ve manevi desteği sağlayan Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı’na ayrı ayrı teşekkür ettiler.
Program yavrularımıza karnelerinin ve onları yetiştiren öğretmenlerine hediyelerinin verilmesinin ardından hatıra fotoğrafı ile sona erdi. 
Daha sonra hep beraber iftar yemeğine geçildi. 
Emeği geçen herkese teşekkür ederiz…